Български
English
Изнесена академична лекция от проф. д-р Елена Божилова
На 01 юни 2026 г. в зала „Акад. Любомир Кръстанов“ на НИМХ, пред академичната общост на НИМХ, колеги и експерти, беше изнесена академична лекция от проф. д-р Елена Божилова на тема Количествена оценка на водните ресурси и режима на оттока в условия на засушаване и климатични вариации .
Лекцията е по спечелен конкурс за академична длъжност „професор“ и представя резултатите от научните изследвания на проф. Божилова и приложението им в практиката.
Благодарение на много труд, енергия и отдаденост, значимо научно направление, свързано с регионалната хидрология, хидроложкото моделиране и анализа в условия на климатични промени и екстремни явления, се сдоби с нов учен професор, който ще продължи да развива тази актуална тематика, и да увлича след себе си млади учени и експерти.
Честито, проф. Божилова!
С пожелание за много успехи!
Документите по процедурата се намират на:
https://storm.cfd.meteo.bg/nsad/node/144.


